REK-i ajaveeb

Reaalkooli EsindusKoda

Sedamoodi 2015 finaal

9. aprill 2015 | Katariina

Kolmapäeval, 15. aprillil 2015 kell 18.00 toimub Salme Kultuurikeskuses Tallinna koolide õpilaste moekonkurssi Sedamoodi 2015 FINAALETENDUS.

Selle aasta teema: Aeg pärast aega

Sissepääs: tasuta

Tule ja ela kaasa noortele moeloojatele!

ANIMATSIOONI ja FILMI KIIRKURSUS gümnaasiumi noortele

9. aprill 2015 | Katariina

10.aprill-29.mai 2015, reedeti kell 17.00-20.00

Kutsume kursusele kõiki gümnaasiuminoori, kellel plaanis oma edasised õpingud siduda visuaalmeediaga seotud valdkondades. Kursusel läbime praktilise ja teoreetilise sissejuhatuse filmi ja animatsiooni tehnikatesse, praktiseerime idee genereerimise võimalusi ja katsetame erinevate animatehnikatega. Kursuse käigus valmib igal osalejal digitaalne visandite kogum ehk visuaalmeedia visandiplokk, mis sisaldab näiteid ja katsetusi nii animatsioonist kui filmikunstist ning mida on hea sisseastumiskomisjonile esitada.
Kiirkursus on jaotatud seitsmele reede õhtule, kursus sisaldab lisaks animatsiooni ja filmi töötubadele ka ekskursioone profi stuudiotesse.

Juhendajaks on meie stuudio õpetajad Erik Alunurm ja Sondra Lampmann ning ja külalistena Mikk Granström (PÖFF, Justfilmi tegevjuht) ning Mait Laas (OÜ Nukufilm, režisöör)
10.04 – Sissejuhatus filmi maailma, kuidas luua, lavastada, filmida, monteerida ja esitada lugu, valmistuge tugevaks analüüsiks.
17.04 – Filmikursus I: Stsenaarium, dramaturgia, valgus, taustad. Kaameratöö reeglid, protsessi jälgimine ja filmimine. Heli salvestamine ja sidumine muusikaga.
24.04 – Filmikursus II: eriefektid, montaaž, subtrideerimine, eksportimise tehnilised seadistused
08.05 – sissejuhatus animatsiooni tehnikatesse, võrdlus video ja filmiga. Vaatame vanemaid ja uuemaid filme. Põhjalikumalt keskendume animatsioonis lugude tutvustamisele. Praktiline ülesanne üleminek videolt animatsioonile – piksillatsioon. Inimese kaaderhaaval animeerimine.
15.05 – lamenukk- ja joonisfilmi animatsiooni tehnika spetsiifilisus ja võimalused. Teemadeks loo jutustamine ja konstrueerimine, erinevad plaanid, metamorfoosid, karakteranimatsioon jne. Katsetame praktiliste ülesannetega; 2D animatsioon, nuku meisterdamine. Kihtide kasutamine, animeerimine, ajastamine.

22.05  Kolmemõõtmeline maailm animatsioonis, eksperimentaaltehnika (objekti animatisoon, puruanimatsioon jne). Valgustamine, kaamera, nuku (objekti) animeerimine.

29.05 – Kursus lõppeb valminud visuaalsete visandite esitamise, vaatamise ja arutlusega, kohal on kõik õpetajad.
Lisaks külastame vastavalt huvile ka mõnda profistuudiot, tutvume nende käsil olevate töödega ning atmosfääriga.

Kõikidel kursusel osalenutel on võimalus kasutada meie stuudiot dessandil valmivate filmide monteerimiseks ka teistel tööpäevadel, juhendajaga eelnevalt kokku leppides.

Kursuse läbinud saavad tunnistuse.

Kursuse hind täpselt 100 eur

Kandideeri EÕELi suvekooli peakorraldajaks!

9. aprill 2015 | Katariina

17.-19. august 2015 toimub traditsiooniline Eesti Õpilasesinduste Liidu suvekool. Suvekool on Õpilasliidu suurim hooajakool, mis toob kokku rõõmsameelsed noored igast Eestimaa nurgast, et saata koos mööda unustamatud suvepäevad.

Kui Sina leiad, et soovid Liidu töösse panustada, inspireerida teisigi noori ja tahad olla üks nendest, kes korraldamise vaeva enda õlule võtavad, siis kandideeri XIV suvekooli peakorraldajaks!

Traditsioonidele kohaselt on peakorraldajaid kaks ning nendest teine on keegi lahkuvast tegevmeeskonnast, seekord otsib enda kõrvale kaaskorraldajat Margit Kajak.

Kandideerida saab aadressil: https://docs.google.com/forms/d/1ghJRCY8wvUJJ4s7A4dOvVNEATWzwYETLpCIfhmSvFHQ/viewform kuni 23. aprillini!

 Kui peakorraldaja amet tundub liiga keeruline, kandideeri alates 27. aprillist korraldusmeeskonda.

Teeviit 2014

30. november 2014 | Katariina

5-6. detsember toimub Tallinna Näituste Messikeskuses taaskord noorte infomess Teeviit 2014.

“Teeviit on tehtud Sinule – et leiaksid enda jaoks miskit, millele pole ehk veel isegi mõtelnud, et saaksid vastuseid küsimustele, mis on juba pikalt Sinu kuklas küpsenud, et omistaksid selgema ja kindlama pinna, millele astuda oma haridus- ja eluteel. Teeviit ei ole pelk infomess, see on Algus, esimene samm Sinu edasisel isiklikul, imelisel teekonnal.”

Uksed on avatud:

05. detsembril (reedel): kell 10.00-18.00
06. detsembril (laupäeval): kell 10.00-16.00

Rohkem infot:  http://www.teeviit.ee/ 

Õpilaste moekonkurss “Sedamoodi 2015″

13. november 2014 | Katariina

Juba 16. korda toimub Tallinna õpilaste moekonkurss “Sedamoodi 2015″.

Sellel aastal on teemaks AEG PÄRAST AEGA. ning võistlust peetakse kolmes vanuserühmas (4-6; 7-9 ja 10-12 klass).

Täpsem informatsioon:

Sedamoodi 2015-JUHEND

Tule ja pane oma disainerianne proovile!

Noored filmigurud, pange ennast proovile!

20. oktoober 2014 | Katariina

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestival

Rakvere Gümnaasiumi õpilaste korraldatav vabariiklik lühifilmide festival toimub Rakvere Gümnaasiumis 2.-6. veebruarinining alates 06.10 saavad koolinoored ning tudengid üle Eesti end festivalile registreerida. Registreerimine kestab 31. detsembri südaööni, selleks ajaks tuleb korraldajatele saata ka enda lühifilm.

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivalil jagatakse lühifilmid kahte vanusekategooriasse – kuni 19. aastased ning tudengid. Oma filmi saab korraldajatele saata 31. detsembrini, pärast seda alustab tööd eelžürii, kes valib välja 14 filmi, mis pääsevad finaalprogrammi. Täpsemad juhised filmi registreerimiseks ja lisainfot leiab festivali kodulehelt www.filmifestival.eu.

Rudolf Ristkok Üks koolirahvas, üks kool, üks juht!

8. oktoober 2014 | Aleksander

Rudolf Ristkok

Üks koolirahvas, üks kool, üks juht!

Uku Kangur Olen 132. lennu 10.B klassi õpilane Uku ning ma usun, et Tallinna Reaalkooli õpilased väärivad midagi rohkemat, kui lihtsalt lubadusi. Meie jaoks on tähtsad reaalsed teod ja aktiivne rahva hääle esindamine.

8. oktoober 2014 | Aleksander

Uku Kangur

Olen 132. lennu 10.B klassi õpilane Uku ning ma usun, et Tallinna Reaalkooli õpilased väärivad midagi rohkemat, kui lihtsalt lubadusi. Meie jaoks on tähtsad reaalsed teod ja aktiivne rahva hääle esindamine.

Katariina Päts Usun, et on loomulik, et iga presidendikandidaat on valmis terve aasta jooksul maksimaalselt panustama Reaali keskkonna täiustamisse. Mis eristab mind teistest on see, et ma panustan lisaks eelmainitule igal võimalikul viisil Reaali välissuhete arendamisse. Nii uute sõrussuhete loomisesse kui ka reaalikate arvamuse laiemasse levitamisse terves ühiskonnas.

8. oktoober 2014 | Aleksander

Katariina Päts

Usun, et on loomulik, et iga presidendikandidaat on valmis terve aasta jooksul maksimaalselt panustama Reaali keskkonna täiustamisse. Mis eristab mind teistest on see, et ma panustan lisaks eelmainitule igal võimalikul viisil Reaali välissuhete arendamisse. Nii uute sõrussuhete loomisesse kui ka reaalikate arvamuse laiemasse levitamisse terves ühiskonnas.

Evelin Veermets 12a Olles käinud pika tee Reaalis alates esimesest klassist kuni lõpuklassini välja, võin öelda, et tean nii selle kooli rõõme kui ka muresid. Olen olnud aktiivne REKi kultuurikomisjoni juht eelnevad kaks aastat ning tean, mida tähendab õpilaste eest välja astumine ning nende heaolu eest seismine. Reaali Esinduskoja presidendina panustaksin ma väga palju õpilaste heaolu hüvanguks ning annaksin endast kõik, et korrigeerida meie kooli murekohad.

8. oktoober 2014 | Aleksander

Evelin Veermets
12a

Olles käinud pika tee Reaalis alates esimesest klassist kuni lõpuklassini välja, võin öelda, et tean nii selle kooli rõõme kui ka muresid. Olen olnud aktiivne REKi kultuurikomisjoni juht eelnevad kaks aastat ning tean, mida tähendab õpilaste eest välja astumine ning nende heaolu eest seismine. Reaali Esinduskoja presidendina panustaksin ma väga palju õpilaste heaolu hüvanguks ning annaksin endast kõik, et korrigeerida meie kooli murekohad.

« Eelmised sissekanded